УПРАВЛІННЯ ЦИФРОВИМИ ТРАНСФОРМАЦІЯМИ ЕКОНОМІКИ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Анотація
Мета. Мета дослідження полягає у розумінні впливуцифрових технологій на економіку, з’ясуванні можливостей, які надає глобалізація для розширення доступудо цифрових технологій та покращення життя людейусього світу, а також у визначенні шляхів забезпеченнярівних умов та розподілу ресурсів для всіх країн у глобальній економіці. Дослідження спрямоване на виявлення проблем, викликів та можливостей, пов’язанихз управлінням цифровими трансформаціями, а такожна розробку рекомендацій та стратегій для країн таорганізацій з метою досягнення сталого розвитку тазабезпечення успішної інтеграції в глобальну економіку.Результати. Визначено ключові чинники впливу глобалізації на процес цифрової трансформації економіки;обгрунтоване сприяння розвитку цифрових технологіїінтеграції економіки в глобальну сферу; охарактеризовано виклики та перешкоди, пов’язані з управліннямцифровими трансформаціями в умовах глобалізації;розкрито вплив цифрових інновацій на конкурентоспроможність країн в глобальному масштабі; вивчено впливуправління цифровими трансформаціями на глобальнівиклики, такі як зміна клімату або нерівність; обгрунтовані стратегії задля забезпечення ефективного управління цифровими трансформаціями в умовах глобалізації; розкрито соціальні та етичні аспекти, пов’язаніз цифровою трансформацією в глобальному контексті;дана характеристика впливу впровадження цифровихтрансформацій на розподіл ресурсів та створення рівнихумов для всіх країн у глобальній економіці. Висновки.Управління цифровими трансформаціями економікив контексті глобалізації вимагає цілісного підходу, враховуючи соціальні, економічні та етичні аспекти. Цедозволить забезпечити сталий та справедливий розвиток, зменшити нерівності і створити рівні умови для всіхкраїн у глобальному економічному просторі.
Посилання
2. Від проривних технологій до цифрової економіки : монографія / за заг. ред. О. В. Кубатка, Б. Л. Ковальова. Суми : Сумський державний університет, 2022. 256 с.
3. Лапін А. В., Грінчук І. О., Оленюк Д. О. Діджиталізація економіки в Україні: сучасний стан та перспективи. Електронний журнал «Ефективна економіка». 2022. № 7. DOI: https://doi.org/10.32702/2307-2105.2022.7.22 (дата звернення: 11.01.2023).
4. Піжук О. І. Цифрова трансформація економіки як основа формування її конкурентоспроможності. Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2018. Вип. 6 (17). С. 79–83.
5. Стукало Н., Сімахова А. Глобальні тренди розвитку соціальної економіки. Міжнародна економічна політика. 2021. № 1 (34). С. 7–22.
6. Тимошенко Н. Ю., Мелех Н. В. Глобальні причини та сучасні тенденції розвитку цифрових інновацій в Україні та світі. Приазовський економічний вісник. 2019. Вип. 6 (17). С. 84-89.
7. Уманців Ю., Бабкова Є. Цифровізація економіки у контексті глобальних тенденцій суспільного розвитку. Збірник наукових праць. Випуск 2 (27), 2021. С. 102–113.
8. Цифрова трансформація економіки : мікро- та макроаспекти : колективна монографія / за заг. ред. Н.А. Мазур. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2022. 440 с.
9. Цифровізація економіки України: трансформаційний потенціал: монографія; за ред. В. П. Вишневського та С. І. Князєва. Інститут економіки пром-ті НАН України. Київ: Академперіодика, 2020. 188 c.
10. Чепелюк М. І. Інструментарій стратегічного управління в контексті сучасних концепцій та трендів світового економічного розвитку : монографія. Харків : ФОП Лібуркіна Л. М., 2021. 396 с.